Posiadanie ubezpieczenia jest przejawem odpowiedzialnego podejścia do swojego zdrowia oraz wydatków finansowych. Dzieje się tak dlatego, że polisa zapewnia ochronę zarówno sprawcy szkody, jak i poszkodowanemu. Rowerzysta może stać się każdym z nich i warto jest mieć wówczas pewną ochronę.

Ubezpieczenie rowerzysty – co powinno zawierać?

Dobre ubezpieczenie dla rowerzysty powinno chronić użytkownika roweru oraz jego pojazd. Dlatego istotne jest, aby polisa składała się z pakietu ochronnego skonstruowanego specjalnie z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Podczas jazdy może dojść do wypadku zarówno z winy rowerzysty, jak i z winy innego uczestnika ruchu drogowego. W obu przypadkach kierujący rowerem może odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie i zdrowie. Zapewnią to ubezpieczenia:

Dobre ubezpieczenie dla rowerzysty powinno chronić użytkownika roweru oraz jego pojazd

Od czego chroni ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC ma za zadanie chronić sprawcę wypadku lub stłuczki. Rowerzysta, który posiada polisę OC może liczyć na pomoc Towarzystwa Ubezpieczeniowego, jeśli podczas jazdy na rowerze zbije lusterko w jakimś aucie lub potrąci przechodnia, który dozna urazu głowy. Dla wielu rowerzystów koszty związanie z koniecznością naprawienia szkody mogą być niezwykle wysokie. Ubezpieczyciel daje gwarancję, że do wysokości określonej sumy ubezpieczeniowej pokryje wydatki za naprawę lub leczenie.

Warunki ubezpieczenia roweru

Najczęściej rower będzie można ubezpieczyć od zniszczenia na skutek wypadku. Ubezpieczyciel zapłaci za uszkodzone koła, szprychy, ramę siodełko lub kierownicę. Również w przypadku wymuszonej siłą kradzieży zadziała ochrona wynikająca z zakresu polisy.

Zwykła kradzież może być objęta ubezpieczeniem, ale właściciel musi udowodnić, że rower jest trzymany w pomieszczeniu zamykanym na dobrej jakości zamek.

Bardzo przydatną opcją jest assistance. Ubezpieczony zyskuje szeroki pakiet pomocowy, z którego może skorzystać po wypadku.

NNW traktowane jest jako niezbędny dodatek do pełnego ubezpieczenia rowerzysty

NNW przy ubezpieczeniu rowerzysty

NNW traktowane jest jako niezbędny dodatek do pełnego ubezpieczenia rowerzysty. Jazda na rowerze zawsze niesie za sobą ryzyko większego lub mniejszego wypadku. Poszkodowany rowerzysta dzięki posiadaniu ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków może liczyć na odszkodowanie, które pozwoli mu spokojnie wracać do zdrowia i regenerować siły.

W zależności od opłaconego zakresu ubezpieczenia, ubezpieczony otrzyma określone środki za pobyt w szpitalu oraz poniesiony procentowy uszczerbek na zdrowiu. Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie kwota odszkodowania.

 

Author