Na rynku dostępnych jest bardzo wiele firm ubezpieczeniowych, które oferują różnorodne ubezpieczenia dla lekarzy. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wielu lekarzy ma duży problem, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo jak wybrać najlepsze ubezpieczenie lekarza.

O czym należy pamiętać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele firm ubezpieczeniowych, które oferują różnorodne ubezpieczenia dla lekarzy

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że obowiązkowe ubezpieczenia dla lekarzy różnią się między sobą nie tylko ceną. Każde ubezpieczenie OC musi być oczywiście w 100% zgodne ze stosownym rozporządzeniem Ministra Finansów. Według aktualnych przepisów określona jest maksymalna suma 75 000 euro na jedno zdarzenie i 350 000 euro na wszystkie zdarzenia. Niezależnie od tego jakie towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy to zakres oferowanej ochrony będzie identyczne. Dobrym pomysłem jest rozejrzenie się za dodatkowymi ubezpieczeniami, które znacząco różnią się między sobą.

Prawidłowy wniosek

Gwarancją wypłaty jest prawidłowo wypełniony wniosek, dlatego też warto poświęcić nieco wolnego czasu na jego spisanie. Jeżeli pojawi się błąd to niestety ubezpieczyciel może zakwestionować roszczenia. Przy wypełnianiu wniosku należy wpisać między innymi Izbę Lekarską, wykonaną specjalizację, czy też posiadane tytuły naukowe. Bardzo ważne jest również to, aby we wniosku wpisać, czy wykonuje się zabiegi, które wymagają pisemnej zgody pacjentów. Wiele firm ubezpieczeniowych wymaga wskazania wszystkich miejsc pracy. Jeżeli mamy mniejszy lub większy problem z wypełnieniem wniosku to warto skorzystać z pomocy doradcy.

Wiarygodny ubezpieczyciel

Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście wiarygodny ubezpieczyciel, który długo działa na rynku i posiada wielu zadowolonych klientów. Uważać należy przede wszystkim na nowe firmy i multiagencje ubezpieczeniowe, które specjalizują się wyłącznie w ubezpieczeniu konkretnych zawodów (więcej).

Kompleksowa oferta

Gwarancją wypłaty jest prawidłowo wypełniony wniosek, dlatego też warto poświęcić nieco wolnego czasu na jego spisanie

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na kompleksową ofertę, dzięki czemu będzie można optymalnie zabezpieczyć się przed roszczeniami pacjentów. Oprócz podstawowego ubezpieczenia OC przydać może się również ochrona prawna, która pokrywa nie tylko koszty biegłych, ale również wszelkie koszty procesu i usług doświadczonych adwokatów. Wśród lekarzy dużym zainteresowaniem cieszą się również dodatkowe ubezpieczenia związane z ochroną od zakażenia WZW/HIV. Rozszerzona ochrona tego typu jest dobrym wyborem dla lekarzy, którzy wykonują zabiegi chirurgiczne, radiologiczne i endoskopowe.

Author