Ubezpieczenie roweru – od NNW i OC oraz od kradzieży

Rowerzyści powinni nie tylko zadbać o bezpieczną i wygodną jazdę, ale także o to, aby zabezpieczyć się przed wszelkimi, niespodziewanymi sytuacjami i zagrożeniami. W tym celu z pewnością przyda się ubezpieczenie roweru. Na rynku dostępne jest kilka wariantów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Czy warto ubezpieczyć rower?

Rower to niewielki, poręczny pojazd dwukołowy, który pozwala na wygodą jazdę po mieście czy bardziej górskich terenach. Z uwagi na jego niewielkie rozmiary, pełne zabezpieczenie go przed kradzieżami bywa po prostu niemożliwe, a szanse na odnalezienie sprzętu są praktycznie zerowe. Dlatego, dobrym pomysłem z pewnością jest ubezpieczenie od kradzieży. Dzięki niemu można spać spokojnie.

Ponadto rowerzysta jest uczestnikiem ruchu drogowego, dlatego może doprowadzić do różnych kolizji czy wypadków. W związku z tym z pewnością przyda się Ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

Rowerzyści powinni nie tylko zadbać o bezpieczną i wygodną jazdę, ale także o to, aby zabezpieczyć się przed wszelkimi, niespodziewanymi sytuacjami i zagrożeniami

Ubezpieczenie roweru od kradzieży

Pierwszą możliwością jest ubezpieczenie roweru od kradzieży. Do niedawna firmy ubezpieczeniowe miały dość skąpą ofertę dotyczącą tego typu usług. Aktualnie dostępne jest naprawdę wiele możliwości. Złodzieje bardzo często decydują się na kradzieże pojazdów dwukołowych prosto z ulicy. Dobre ubezpieczenie pozwala zabezpieczyć się przed taką ewentualnością i uchronić przed komplikacjami. Kwota ubezpieczenia zależy przede wszystkim od wartości roweru.

Ubezpieczenie OC

Dodatkowym wariantem dla rowerzysty jest ubezpieczenie OC. Będzie ono chroniło osobę jadącą na rowerze m.in. kiedy dojdzie do uszkodzenia czyjegoś samochodu, roweru, potrącenia pieszego, czy innych szkód.

Jest to bardzo praktyczna ochronna, którą można wykupić osobno lub jako dodatek do innych ubezpieczeń np. mieszkania. W ten sposób można ze spokojną głową jeździć po mieście, a w razie jakiegokolwiek niepowołanego zdarzenie nie musieć się denerwować i stresować.

Rowerzyści powinni nie tylko zadbać o bezpieczną i wygodną jazdę, ale także o to, aby zabezpieczyć się przed wszelkimi, niespodziewanymi sytuacjami i zagrożeniami

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Ostatnim wariantem jaki może wykupić rowerzysta jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu można się zabezpieczyć przed wypadkami, które doprowadziły do uszczerbku na zdrowiu innych uczestników ruchu. Mimo, że rower nie wydaje się pojazdem, który mógłby spowodować dużo szkód i on może być przyczyną mniej lub bardziej poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Oferty ubezpieczycieli

Chcąc ubezpieczyć swój rower we wszystkich, albo jednym z trzech wariantów można wybrać oferty różnych ubezpieczycieli. Możliwości jest bardzo wiele. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka znaczących kwestii. Przede wszystkim znaczenie mają koszty i suma ubezpieczenia, które może być wypłacone. Warto też sprawdzić, czy są dostępne jakieś dodatkowe opcje i możliwości. Ubezpieczyciele oferują podobne warianty, jednak z pewnością warto dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem i porównać z innymi.

Ogólne warunki ubezpieczenia to coś w co warto się wczytać. Dzięki temu osoba wybierająca ubezpieczenie nie będzie potem zaskoczona. Np. w niektórych sytuacjach ubezpieczenie nie pokrywa wypadków powstałych w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych co ma duże znaczenie i niedoczytanie tej informacji, może potem skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Jeżdżąc często na rowerze z pewnością warto wykupić wybrane ubezpieczenie od kradzieży, OC lub NNW. Warto zdecydować się na najbardziej dogodną ofertę ubezpieczyciela i cieszyć się bezpieczną i wygodną jazdą.

Author